کارشناسی خودرو FOR DUMMIES

کارشناسی خودرو for Dummies

کارشناسی خودرو for Dummies

Blog Article

برای گرفتن نوبت می‌توانید به وب‌سایت های مربوطه (سایت کارشناسی خودرو) مراجعه کنید و با واردسازی اطلاعات خودرویی، در صف نوبت اینترنتی تشخیص فنی خودرو قرار بگیرید. هم چنین با مراجعه به این وب‌سایت‌ها می‌توانید از قیمت کارشناسی ماشین نیز آگاه شوید.

در گزارش کارشناسی خودرو، قطعات معیوب و سالم مشخص می‌شوند. بنابراین فروشنده از سلامت همه یا بخش‌هایی از خودروی تحویل‌شده به خریدار مطمئن شده و از طرف دیگر، خریدار نیز به عیوب خودروی تحویل‌گرفته آگاه می‌شود.

قیمت گذاری خودرو،کارشناسی قیمت،کارشناسی خودرو،برآورد قیمت و محاسبه وتخمین آنلاین، مشاوره تلفنی قیمت و آپشن خودرو،خرید و فروش تخصصی خودرو شما توسط کاراپ قیمت خودرو با امکان جستجو

به این ترتیب، خیال شما بابت سلامت خودرو و امنیت آن راحت خواهد بود.

تشخیص تصادفات گذشته: کارشناس کاربلد، قادر است رد سنباده را روی بدنه ماشین ببیند. وجود رد سنباده می‌تواند گواه وجود تصادفات گذشته باشد.

در روند معامله خودرو دست دوم توسط خودرو۴۵، کارشناسی خودرو کارکرده به صورت رایگان انجام می‌شود.

کارشناس حرفه‌ای خودرو برای بررسی بخش‌های اصلی مثل ستون‌ها، سقف و شاسی، قطعات بیرونی مثل گلگیرها، کاپوت و درب‌ها، آگاهی از تعویضی بودن بدنه، ایرادات مکانیکی، گیربکس، عیب‌یابی دیاگ، زیربندی، تست درایو و آپشن‌های مختلف، به ابزارها و دستگاه‌های متعددی نیاز دارد. مهم‌ترین لوازم کارشناسی خودرو دست دوم عبارت‌اند از:

انتخاب خودرو ... انتخاب سال ساخت ... انتخاب جزئیات مدل ...

دست کشیدن: این کار شاید ساده بنظر برسد اما نیاز به تجربه دارد. اگر روی بدنه زبری یا برجستگی احساس شود، نشانگر این است که خودرو قبلا رنگ شده است.

اگر علاقمند کارشناسی ماشین به گرفتن مجوز کارشناسی رنگ خودرو و دیگر بخش های کارشناسی خودرو هستید، می بایست در دوره های آموزشی شرکت کنید. پیش از این اقدام نیز نیاز است تا از هزینه های کارشناسی خودرو مطلع شوید.

کارشناسی خودرو، پیش‌نیاز مهم و اساسی برای خرید و فروش خودرو دست دوم به حساب می‌آید. در این فرایند، کارشناسان حرفه‌ای و ماهر با استفاده از لوازم و تجهیزات خاص، بخش‌های مختلف و عملکرد خودرو را مورد بررسی قرار داده و عیوب آن را شناسایی می‌کنند و سپس نتایج را در یک گزارش شفاف و قابل‌فهم ارائه می‌دهند.

تست چراغ‌ها: وضعیت تمامی چراغ‌های ماشین، به‌خصوص چراغ‌های عقب، جلو، راهنما و ترمز، بررسی می‌شود. نتظیمات زاویه چراغ‌ها نیز در این مرحله چک می‌شود.

یکی از با اهمیت‌ترین بخش‌هایی که خبره بودن یک کارشناس را نشان می‌دهد کارشناسی بدنه خودرو است.

به طور کلی کارشناسان فنی در سنجش رنگ‌خوردگی خودرو، از ۵ قانون و راهکار اصلی پیروی می‌کنند.

Report this page